Chrániť život  =  SEPAROVAŤ

 

Často vidím reportáže o dôležitosti separovať. Čítam články o stave životného prostredia a rozmýšľam kam sa tento svet rúti a ako málo stačí na to aby sme minimálne spomalili skazu, ktorú si sami pripravujeme.

ZAČNIME OD SEBA ….

Pred desiatimi rokmi som sa presťahovala z paneláku na dedinu, kde separovaný zber už mali zavedený . A tu sa to začalo. Bolo treba separovať, niežeby som to predtým nerobila ale nie v takom rozsahu. Dodnes doma vyberám z koša veci ktoré tam nepatria a presúvam ich do druhého koša aby mohli byť znovu použité ( krabičky od cigariet, obaly zo šampónov, fľaštičky z kozmetiky , a iné).  Idem do lesa na huby a vraciam sa so sklenenými a plastovými fľašami v košíku. Úchylka??? Nie len realistický  prístup k prírode – životu.

Potom sme začali triediť  aj v našej firme. Papiera neúrekom, PET fľaše, igelitové obaly …. Zvykli sme si :)

Nie je to zložité len treba chcieť a nehanbiť sa, vplývať aj na svojich blízkych, deti. Veď my sami chceme aby nielen naše deti ale aj generácie po nás mohli žiť na tejto krásnej modrej planéte.

Lea Mastalerzovávlacik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


CAPTCHA Image
Reload Image